GİRİŞ

Yenilikle Büyüyen Bir Sektör

Perakende kredi sektörü son yıllarda büyüme kaydetti. Online alışveriş, ölçek ekonomileri ile birleşen teknoloji, bu sektörün daha düşük değerli ve daha yüksek hacimli ürünlere doğru genişlemesine izin verdi. Perakendeci kredileri ve üçüncü şahıs satış noktası finansmanı, önemli bir büyüme kaydetti.

Finansal hizmetlerde başka yerlerde olduğu gibi düzenleyici gözetim, müşterilerin kredi almaya ve ödeme yapmamanın veya temerrüde düşmenin sonuçlarını anlamalarını sağlamaya ihtiyaç duyan şirketlerle birlikte istikrarlı bir şekilde artmıştır. Savunmasız müşterileri uygun şekilde tanımlamaya ve bunlarla ilgilenmeye ihtiyaç vardır.

alacak yönetim sistemi

Epikays, nasıl yardımcı olur:

 • Gelişmiş özellik yeteneği
 • Ismarlama özelleştirmeyi en aza indirmek için modüler tasarım
 • Yükseltme ve uygulama kolaylığı
 • Güçlü sicil ve sektöre özel deneyim

Düzenleyici gözetim, finansal hizmetlerde başka yerlerde olduğu gibi istikrarlı bir şekilde artmaktadır. Borç verenlerin, müşterilerin kredi almaya gücü yettiğinden ve kaçırılan ödemelerin sonuçlarını anlamalarından emin olmaları gerekir. Müşterileri ve onların bireysel koşullarını belirleme ve uygun şekilde yönetme ihtiyacı ile adil muamele bir önceliktir. Özellikle güvenlik açığı, sonuç olarak perakende pazarında da son zamanlarda yoğun olarak odaklanılan bir alandır.

İşletmelerin, bir müşterinin çıkarlarını kendi durumlarına göre sürekli olarak değerlendirmesi ve dikkate alması olağandır. Bu, müşteri katılımı için tolerans seçeneklerinin ve stratejilerinin sürekli olarak geliştirilmesiyle sonuçlandı. Adil sonuçlar ve uyumluluk sağlamak için müşteri yolculuklarının yeniden tasarlanmasıyla sektör genelinde yenilik tanıtıldı.

Artık sadece kontrollerin yerinde olması değil, aynı zamanda gerçeğin gösterilmesi ve kanıtlanması da bir gerekliliktir. Bu, kuşkusuz gerekli süreç izleme ve raporlama düzeyini artırdı. Maliyet verimliliği, işte kalmak için gereken karlılığı ve uyumluluğu sürdürmek için odak noktası olmaya devam ediyor.

Epikays,uyumlu kalmanıza yardımcı olacaktır:

 • Kontrolde Kalın - Sağlam kontrol raporlama ve belgeleme araçlarımızla riski azaltırken uyumluluğu etkinleştirin ve kontrol ekleyin
 • Esnek ödeme düzenlemeleri - Her şeyin ödeme politikaları ve hiyerarşileriyle eşleşmesini sağlamak için tamamen yapılandırılabilir kurallar
 • Temsilcilerin çağrı işleme sürelerini optimize etmeleri ve maliyetleri düşürmeleri için doğru veriler, doğru yerde doğru zaman

Perakende sektörü, müşterilerinin dijital teknoloji kullanımına yönelik artan talepleri ile birlikte gelişti. Sonuç olarak, bireysel kredi verenler, dijital ayak izini yeniden tasarlama süreçlerini ve en son iletişim teknolojisini kullanarak artırdılar.

Kredi büroları ve diğer veri sağlayıcılarla olan bağlantıların tümü, satın alınabilirliği değerlendirmeye yardımcı olmanın yanı sıra ek içgörü sağlamak için sık sık yararlanır. Koleksiyon stratejileri, segmentasyon tasarlamak, müşteri davranışını tahmin etmek ve en uygun iletişim yaklaşımını belirlemek için puan kartları ve modeller kullanılır.

Veri yakalama, self servis ve Çok Yönlü Kanal gibi entegre iletişim teknolojilerinin tümü, başarılı sonuçlar elde etmek için kullanılır.

Epikays, nasıl yardımcı olur:

 • Segmentlere ayırmak, temel müşteri özelliklerini belirlemek ve hesapları sınıflandırmak için puanlama ve modelleme için farklı veri akışlarına bağlanın
 • Uygulamadan önce davranışı tahmin etme ve tahmin etme yeteneği ile kendi dahili puanlamanızı tasarlamak için önceden oluşturulmuş modelleme tekniklerini kullanın
 • Veri uzmanı aracımız D3E ile eksiksiz bağlantı ve entegrasyon ile müşteri tabanını daha iyi anlayın

Perakende müşteriler, Covid-19 pandemisi boyunca hızlanan bir süreç olan tam bir dijital yaşam tarzını benimseme konusunda ön saflarda yer aldı. Self servis giderek bir beklentiden daha fazla ihtiyaç haline geldi ve endüstri, maliyetleri düşürmenin yanı sıra müşteri deneyimini geliştirmek, müşteri memnuniyetini artırmak için bu fırsattan yararlandı.

Bu nedenle, müşteriler için daha fazla esneklik sunmak için sürekli olarak yeni çözümler geliştirmeye odaklanılmaktadır. Bu, finansal zorluk ya da savunmasız durumda olup olmadıklarını vurgulamayı içerir. Özellikle karşılanabilirlik (Gelir ve Harcama), yüksek temas sürecidir ve üçüncü taraflarla gelişmiş entegrasyon ile birlikte dijital otomasyon için önemli bir hedeftir.

Tüm bunlar, özellikle yasal uyumluluk gereksinimleri ve yardım için modern tahsilat sistemlerine başvurulması nedeniyle karmaşıklığı artırıyor. Bu süreçlerin her birinin Epikays'ni n tahsilat sistemi içinde yerleşik olması, kusursuz ve modern bir müşteri deneyimi geliştirmek için kapasite oluşturulmasına, verilerin kullanılmasına, stratejilerin oluşturulmasına olanak tanır.

EPİKAYS, ilk dijital stratejinize yardımcı olabilir:

 • Müşterilerin tercih ettikleri kanallar aracılığıyla etkileşim kurmasına ve kendi kendine hizmet etmesine olanak tanıyan dijital kanallar
 • İyileştirilmiş bir müşteri yolculuğu ve deneyimi sağlayan Çok Kanallı İletişim
 • Belirlenen doğrulama kontrolleriyle otomatik bir I&E yolculuğunu kontrol edin ve yapılandırın
 • Sorunsuz bir dijital yolculuk için Debtstream'in self servis portalıyla tamamen entegre

Epikays Ekosistem Çözümleri

EPİKAYS'nin teknoloji ekosistemi, müşteri içgörüleri elde etmek, hesap davranışlarını anlamak ve kontrolü elinizde tutmak için etkili tahsilat stratejilerini esnek bir şekilde yönlendirmek için verilerden yararlanmanıza yardımcı olur. İyi müşteri yolculukları ve sonuçlar yaratırken kayıpları en aza indirmek, maliyeti optimize etmek için en son araçları ve teknikleri kullanın.

EPİKAYS

TAHSİLAT GERİ KAZANIMLARI

Kuruluşunuzun süreçlerini yönetin, otomatikleştirin ve kolaylaştırın.

Optimize edilmiş tahsilatları ve kurtarma süreçlerini tasarlayın, çalıştırın ve kontrol edin.

Self servis portalları ve dijital yolculukları hızla kurun.

EPİKAYS ile Tahsilatı geçikmiş alacakları kurtararak karlılığınızı artırın.

Daha Fazla Bilgi
tahsilat yönetimi
EPİKAYS

VERİLERE DAYALI KARAR MOTORU

Toplanan verilerden tam olarak yararlanmak ve kontrol etmek için sağlam veri yönetimi sağlayın.

Daha gelişmiş karar verme ve segmentasyon sağlamak için gelişmiş analitik sağlayın.

Gelişmiş tahsilat stratejileri oluşturmak için verilerden tam olarak yararlanın.

Daha Fazla Bilgi
varlık yönetimi