NPL Yönetim Stratejileri

Bankaların, Epikays ile büyümesi için NPL stratejileri

Akıllı Bankacılık Kredi Takip ve Tahsilat Çözümleri

Bankalar, Finansal Kurumlar İçin En Etkili Kredi Takip ve Tahsilat Yazılımı

2005'den beri Epik Akıllı Bankacılık Tahsilat Çözümleri, bankalar, kredi kurumları, tahsilat büroları, avukatlık ofisleri ve ticari işletmelerin tahsilat ve varlıklarını kurtarma ihtiyaçları için yeni nesil teknolojiler kullanılarak özel tasarım yazılımı ile Tahsilat ve Alacak Yönetimi konusunda oyunun kurallarını değiştirdi.

Epik AYS’ nin tek odak noktası, akıllı tahsilat ve sorunlu kredi yönetimi yazılım çözümleri ile kurumların, Tahsili Gecikmiş Alacaklarının “NPL” Tahsilat performansı ve Varlık yönetimi yeteneklerinin geliştirilmesidir.

Bankalar, kredi kurumları ve alacak tahsilatı sorunu yaşayan tüm işletmelere yönelik borç tahsilatı ve tahsilat hizmetleri yazılımı

Epik AYS yazılımını diğer banka yazılımı sağlayıcılarından ayıran özellik, uzmanlarımızın banka yazılım geliştiricileri kadar konusunda profesyonel bankacılık ve finansal teknoloji deneyimine sahip olmasıdır.

Müşterimiz olan kurumların, kurumsal kültürünün, politikalarının, stratejilerinin ve iş ortamının kendi markasına özgü olduğunun farkındayız. Böylece müşterimiz olan kurumların tahsilat süreçlerini kurumun marka kişiliğini yansıtacak şekilde tamamen özelleştirmesine olanak sağlamamızdır.

Değişen düzenlemelere ve gereksinimlere uyum, proaktif tahsilat ve sorunlu kredi yönetimi yazılımı

Günümüzde bankalar ve kredi kurumları, sürekli değişen piyasa koşullarına, bankacılık ve finansal kurumlar düzenlemeleri ve varlık portföyü yatırımcıların, varlık sigortacıların ve varlık garantörlerin çeşitli tahsilat ve uyum gereksinimlerine hızla uyum sağlamalıdır.

Tahsilat operasyon yöneticileri, rekabet gücünü korumak için banka tahsilat yazılımlarında ihtiyaç duydukları değişiklikleri gerçek zamanlı olarak karşılayacak şekilde hızlı ve kolay bir şekilde özelleştirebilmelidir.

Epik Akıllı Bankacılık Tahsilat teknolojileri tarafından sağlanan tamamen özelleştirilebilir Epik AYS tahsilat ve alacak yönetimi yazılımı, bankalar ve kredi kurumları için özel olarak tasarlanmış ve proaktif olarak geliştirilmiş, sezgisel bir yazılımdır.

Bankalar için ölçeklenebilir öncü çözüm, günümüzün çağdaş tahsilat ortamlarının talep ettiği eksiksiz tahsilat ve özel varlık otomasyonu yeteneklerini Epik AYS sağlamaktadır.

Epik Akıllı Bankacılık Tahsilat Çözümleri ayrıca piyasadaki kaçınılmaz değişikliklere, finansal kurumlar yasal düzenlemelerine, yatırımcı/sigortacı/garantörlerin tahsilat gereksinimlerine proaktif, gerçek zamanlı yanıt sağlamak için Epik AYS teknolojisini düzenli olarak günceller.

Bankalar ve kredi kurumları için bu üstün yazılım ayrıca Risk İzleme, İdari Takip, Yasal Takip Haciz İşlemleri, Yeniden Yapılandırma ve iflasları takip ederek tahsilat uyumluluğunu iyileştirir ve gelişmiş izleme ve raporlama araçları sağlayarak yönetim girişimlerini destekler.


Türkiye merkezli özel bir şirket olarak Epik Yazılım, uzun vadeli tahsilat ve sorunlu kredi yönetimi başarısı oluşturmaya net bir şekilde odaklanmaktadır.

Şirketimiz, risk sermayedarları, endüstri dışındaki fon kaynakları veya harici/kamu hissedarları tarafından baskı altında değildir. %100 Türk Teknoloji Girişim Sermayesidir.

Epik Akıllı Bankacılık Tahsilat Çözümleri, Epik AYS’ nin etkinliğini sağlamak için gerekli yatırım ve Araştırma Geliştirme faaliyetleri yaparak kendini tamamen uzun vadeli ortaklıklar ve iş birlikleri kurmaya adamıştır.

Uzun vadeli başarılarına ulaşmak için stratejiler de dahil olmak üzere, müşterilerimizin çıkarlarına en uygun olanı odaklayabilir ve sunabiliriz.

Tek misyonumuz ve amacımız, bankalar ve kredi kurumları için en dinamik ve hedefli bankacılık yazılımını sağlamaktır.

Epik Akıllı Bankacılık Tahsilat Çözümleri müşterilerinin, yalnızca özel bir iş ortağının sağlayabileceği tek kaynaklı tahsilat ve sorunlu kredi yönetimi teknolojisinin uzun vadeli faydalarından yararlanmalarını sağlar.

“Ortak” terimi, Epik Akıllı Bankacılık Tahsilat Çözümlerinde; kültürümüzün temel bir ilkesidir. Takım üyelerimiz birbirlerini ortaklar olarak görür ve birlikte temel hizmet sistemi sağlayıcılarından tahsilat sektöründeki özel çözüm sağlayıcılarına kadar desteklediğimiz her ilişki kanalı ortağına değer veririz.


Özel odaklanma ile birleşen kapsayıcı iş ortağı kültürümüz, iş ortaklarımızın tutarlı başarısını güçlendiren müşteri odaklı pek çok geliştirmeyi teşvik eder.

Epik AYS yakın tarihli bir sürümünden gelen istemci odaklı geliştirme örnekleri şunları içerir:
 • Daha fazla güç sağlayan, ancak kullanımı daha basit olan iyileştirilmiş, sezgisel bir kullanıcı arayüzü,
 • Bir hizmet ve yazılım olarak bir aksiyona dayalı çevrimiçi, ses, sms veya e-posta mesajlarının grup teslimi dahil olmak üzere entegre bir sesli mesajlaşma seçenekleri paketi sunar.
 • Hesapları segmentlere ayırmak, tanımlamak ve sınıflandırmak için puanlama ve modelleme için veri akışları oluşturun
 • Veri alışverişi ve arayüz işlevselliği ile harici 3. Taraflar aracılığıyla vakaları yönetin

2005'dan bu yana, Akıllı Bankacılık Tahsilat Çözümlerinde tek odak noktamız, Türkiye'deki bankalar ve finans kurumları için tek, dinamik, proaktif bir borç tahsilat yönetim sistemi geliştirmek ve desteklemek, böylece Finansal varlıkların iyileştirmelerini sağlamak olmuştur.

Banka borç tahsildarlarına manuel görevleri ortadan kaldırma, üretkenliği artırma, riski azaltma, iç ve dış politikalara uyma, toplam ödenmemiş borcu azaltma ve zarar yazmaları önleme konusunda yetki veren bir kredi yönetimi çözümü.

Epik Akıllı Bankacılık Tahsilat Çözümleri yazılımının her yeni sürümüyle hedefimiz yazılıma şunları dahil etmektir:
 • İstemci kullanım gereksinimlerinden tanımlanan istemci odaklı geliştirmelere dayalı güncellemelerin yapılması.
 • Müşteri tabanımızın dışındaki pazar odaklı ihtiyaçlarla ilgili deneyimlerine dayalı Epik Akıllı Bankacılık Tahsilat Çözümleri Operasyon ve NPL Satışından gelen girdilere dayalı güncellemeler.
 • Akıllı Bankacılık Tahsilat Çözümleri bankacılık sistemimizin temelinin çağdaş kalmasını sağlamak için ürün geliştirme ekibimizden gelen girdilere dayalı güncellemeler.

 • Uyarlanabilirlik; Sorunsuz kullanıcı arabirimi için Microsoft teknolojisi (.Net, SQL Server) ile oluşturulmuştur.
 • Ölçeklenebilirlik; Yeni kiralanan Radore-Veri Merkezi finansal kurumların varlıkları 1 milyar TL veya daha az olanlara kadar değişen müşterileri barındırmak için,
 • Esneklik; Küçük finans kurumlarının sabit yapılandırma ihtiyaçlarının yanı sıra büyük bankaların ve kredi kurumlarının özel olarak yapılandırılmış kurum içi ihtiyaçlarını ve aradaki tüm talepleri karşılamak için,
Bankacılıkta En Güçlü Tahsilat Yönetim Sistemi

1.200'den Fazla Bankalar, Kredi Kurumları ve Ticari Alacak Sahipleri ile 10.000’ den fazla kullanıcı için Güvenilir Borç Tahsilat Yazılımı.

Bu güçlü çözüm, kendini kanıtlanmış Tahsilat ve Varlık Yönetimi teknolojimiz olan Epik AYS dir.

Epik AYS, Web browser tabanlı bulut bilişim teknolojisine sahip borç tahsilat yazılımıdır.

Karmaşık tahsilat yönetimi sürecini kolaylaştırır, dahili ve harici tahsilat ve tahsilat politikalarına uyumu sağlar, banka gelirinin artmasına yardımcı olur ve kaynak verimliliği yoluyla maliyetleri düşürür.

Türkiye'de 1.200'den fazla finans kurumu ve tahsilat büroları tarafından lisanslanan Epik AYS ölçeklenebilir işlevleri, topluluk bankaları ve sınırlı tahsilat kadrosuna sahip kredi birlikleri ile milyarlarca kredi ve rezervi olan büyük bankacılık kurumları için idealdir.

Epik AYS, herhangi bir finans kuruluşunun mevcut temel bankacılık sistemiyle uyumludur ve yerinde veya bir veri merkezinde karma teknoloji ortamlarında çalışma özelliğine sahiptir.


Aşağıda, Epik AYS ’nin Türkiye genelinde topluluk bankaları, kredi birlikleri ve daha büyük finans kurumları için sezgisel, kullanıcı dostu, yapılandırılabilir, uyarlanabilir, otomatikleştirilmiş destek sağlayan önde gelen kapsamlı kredi tahsilat yazılımı olmasının birçok nedenini öğreneceksiniz.

Bankanızın mevcut borç tahsilatı ve tahsilat sürecini tartışmak ve Epik AYS’ nin ekibinizin alacak hesaplarının yönetimini nasıl geliştirebileceğini keşfetmek için bir Keşif Çağrısı için sizi bizimle iletişime geçmeye davet ediyoruz.

Bankanıza veya Kredi Birliğinize Borçlu Tüm Tüketici Borçlarını ve Ticari Borçları Proaktif Bir Şekilde Organize Edin ve Yönetin
 • Alacak hesaplarının başarılı yönetimi, proaktif olarak hedefler belirlemek, bir borç tahsilat süreci uygulamak ve yerleşik ölçütlere göre ilerlemeyi temel almaktan kaynaklanır.
 • Faaliyetler, dava öncesi, dava açma ve kurtarma dahil olmak üzere üç aşamaya ayrılabilir.
 • Hedef belirlemek için önerilen kategoriler şunları içerir: ay sonunda vadesi geçmiş hesapların temerrüt yüzdesi, devir oranı, net tahsilat, vb.
Çoklu Temel Bankacılık Teknoloji Platformları ile Otomatik Arayüzler

Akıllı Bankacılık Tahsilat Çözümleri, önde gelen tüm temel finansal hizmet teknolojisi sağlayıcılarıyla ortaktır. Bu, bankanızın borçlu hesap bilgilerini gerçek zamanlı olarak sorunsuz bir şekilde içe aktarmasını ve bunlara erişmesini sağlar.


Banka tahsilat operasyonları departmanınız, temel bankacılık platformunuzda veya diğer tahsilat sistemlerinde tutulan çeşitli tahsilat hesapları arasındaki verimsiz geçişi durdurabilir.

Bankalar için Epik AYS borç tahsilatı yazılımı, çeşitli kaynak sistemlerden çoklu data transferine izin verir.

Her tür tahsilat hesabını, kullanıcı dostu, kolay erişimli hesap takibi ve yönetimi sağlayan tek bir sağlam ortamda birleştirir.

 • Tüketici
 • İpotek
 • Ticari krediler
 • Kredi kartları
 • Negatif bakiye mevduatı
 • Kiralama

 • Sezgisel kullanıcı dostu tahsilat ara yüzü, uygulama kullanımını ve personel verimliliğini en üst düzeye çıkarır,
 • Yerel “ Etkili Kullanım ” raporu, yeterince kullanılmayan Epik AYS işlevlerini tanımlar ve bunların nasıl kullanılacağına ilişkin ipuçları sağlar, bu da kurumların temel yeteneklerin daha derin kullanımından yararlanmalarını sağlar,
 • Kullanıcı dostu işlevsel ve sistem erişim kontrolleri, doğruluğu ve iş kararlarını iyileştirir,
 • Özel olarak yapılandırılmış iş akışları, önemli hesaplara ve ölçümlere proaktif odaklanmayı sağlar,
 • Özel olarak yapılandırılmış borçlu profiline ve geçmişine erişim, arama öncesi araştırmayı en aza indirir.

Otomatik alacak tahsilat yönetim sisteminin amacı, muhasebe işlemlerinin tahsilat sürecini hızlandırmak ve özel tahsilata dönüşen dava sayısını azaltmaktır.

Bu, ekibinizin kusurları takip etmek yerine müşteri ilişkilerini korumaya odaklanmasını sağlar.

Epik AYS, gecikmiş hesapları yönetmek için uyumluluk özelliklerini ve yaptırım araçlarını sağlar:
 • Özel olarak yapılandırılmış iş akışları, borçluların tutarlı takibini sağlar,
 • Otomatik ve manuel aksiyonlar, sonraki takip adımlarını tanımlar ve sıralar,
 • Tutarlı, aşamalı iletişim, eksiksiz ve doğru belgeler, gecikmiş kredi geri ödemesini teşvik eder,
 • Otomatik uyumluluk uygulama iletişim araçları şunları içerir:
 • Giden borçlu mesajları standart ve özel sesli mesajlar, e-postalar, SMS metin mesajları yoluyla borç tahsilatı sağlanır.
 • Kural tabanlı ve tek tıklamalı aksiyonlar,
 • Herhangi bir plana göre seçilen herhangi bir grubu hedefleyebilen tahmine dayalı arama kampanyaları,
 • İş akışı kuyruklarını etkileyen tahsilat, iflas öngörülebilirliği, kredi ve diğer faktörler için kapsamlı yapay zeka puanlama seçenekleri.
Her Borç Tahsilat Adımını Kaydeder ve Banka Borç Tahsilat Kurumları için Sonraki Adımları Açıklar

Epik AYS’ nin temel dayanağı, kurumunuzun borç tahsilatı personeli tarafından gerçekleştirilen her eylemin, süresi dolmuş bir talebin, kaçırılan sözün veya diğer temerrütlerin takibi gibi net bir sonraki adımla sonuçlanması gerektiğidir.

Sonraki her adıma “hatırlatma” denir ve tahsilat günlük iş akışının bir parçası olur.

Her bir hatırlatma denendiğinde veya yerine getirildiğinde (örneğin, vadesi geçmiş kredi ödeme vaadi veya öğrenci kredi ödemesinin yerine getirilmesi), sonuç otomatik olarak kaydedilir.

Ardından, iş akışında sonraki bir adım olarak ilerler veya vadesi geçmiş tahsilatlar karşılanırsa hatırlatma kaldırılır.

Günlük İş Akışını Finansal Kurumunuzun Önceliklerine Göre Sıralar ve Yönetir

Otomatik iş akışı sıralaması, finansal kurumunuzun önceliklerine göre borçlu durumunun (tutulmayan vaatler, süresi dolan talepler, temassızlık vb.) tutarlı bir şekilde gözden geçirilmesini sağlar.

Bu güvenilir otomasyon, zaman alan manuel inceleme ve doğrulama adımlarını ortadan kaldırır ve banka tahsilat personelinin alacak hesaplarının daha verimli yönetimine odaklanmasını sağlar.

 • İş akışı sıralama, tahsilat personelinin doğru hesapları doğru sırayla yönetmesini sağlar.
 • Otomasyon, işverenler, satıcılar, kredi yöneticileri ve kurumsal şubeler gibi hassas hesapları içeren iflasların, yeniden hacizlerin ve hacizlerin yönetimini basitleştirir.
İşletmelerden ve Bireysel Tüketici Borçlularından Telefonla Kredi Ödemelerini Kabul Eder, Aynı Gün “MCH” Muhasebe Cari Hesaplarına işlenir.

Tahsilatçılar cep telefonları veya sabit hatlar aracılığıyla telefon ödemelerini kabul edebilir ve borçlularınıza ödeme hatırlatıcıları gönderilebilir ve 7X24 kendi kendine ödeme ve uygun ödeme işleme seçeneklerine erişebilir.

Ödemeler, hem finansman hem de ödeme dahil olmak üzere aynı gün MCH olarak gelir. (fonları doğru kredi hesabına yönlendirmek için hiçbir insan müdahalesi gerekmeden MCH gönderimi yoluyla tam otomatik kendi kendine ödemeye izin verir).

Borçlu Durumundaki Değişiklikleri Otomatik Olarak İzleyin ve Kullanın

Epik AYS, iflaslar, borçlunun ölümü, davalı borçlu, hükümler ve hacizler, suçluluk skoru değişiklikleri, hapsetme, istihdam değişiklikleri dahil olmak üzere borçlu durumundaki değişikliklere karşı banka kredisi tahsilat acentelerini uyarmak için borçlu profillerini otomatik olarak izler ve işaretler.

Borçlu İletişim Bilgilerini Otomatik Olarak İzleyin

Epik AYS, ayrıca, telefon numaraları, adresler, akrabalar, ortaklar, yakınlar, mülk, motorlu araç, iş yerindeki insanlar, , telefon türü (Sabit, cep, VOIP, vb.) dahil olmak üzere borçlu iletişim bilgilerinin etkileşimli tek tıklamayla araştırılmasını sağlar.


Epik AYS, borç tahsilat yönetimi yazılımı, banka kredi tahsilat görevlileri ve onların BT Departmanları tarafından müşteri memnuniyetinde üst sıralarda yer almaktadır.

Benzersiz Sistem Gereksinimi veya Borç Yönetimi

Epik AYS, Windows Masaüstü ve Windows Ağının yanı sıra SQL Server ve IIS sunucusu da dahil olmak üzere tüm standart Microsoft destekli platformlarda veya sistemlerinde çalışır.


Akıllı Bankacılık Tahsilat Çözümleri Epik AYS Yazılımı yaşam döngüsü boyunca özel müşteri hizmetleri personelinden hızlı yanıt veren, birinci sınıf hizmet taahhüdü ile tamamen desteklenmektedir.

Akıllı Bankacılık Çözümleri uzmanları, sistem uygulama ve dağıtımından yazılım eğitimi, yükseltmeler ve sorun gidermeye kadar, sisteminizin performansını yapılandırmak ve optimize etmek için ihtiyacınız olan hızlı desteği sağlar.

Tek bir ürün, sektör odaklı tek bir firma olarak Akıllı Bankacılık Tahsilat Çözümlerinde, kullanıcı incelemelerinin sürekli olarak gösterdiği gibi, benzersiz bilgi birikimi ve kurum içi müşteri hizmetleri ile ünlüdür.


20 yılı aşkın deneyimimizi sizin için çalıştırmanın ve Epik AYS tahsilat yazılımı çözümümüzün bankanızın borç tahsilat uygulamalarını nasıl dönüştürebileceğini keşfetmenin zamanı geldi.

Bizimle konuşun ve bu çağdaş teknolojinin ve sezgisel tahsilat ara yüzünün, kuruluşunuz için TGA' ları artırmadan net geliri artırarak pratikte kendi masrafını nasıl çıkaracağını öğrenin.

Epik AYS Bankanıza veya Kredi kurumunuza Borçlu Olan Tüm Borçları Sistematik Olarak Yönetir ve Kurtarır

Epik AYS otomasyonu ve görev sıralaması, bankaların ve kredi birliklerinin tüm borç aşamalarını ve sorunlarını sistematik olarak yönetmesini, temerrütleri azaltmasını ve zarar yazmaları önlemesini sağlayan önemli bir özelliktir.

Kanıtlanmış VKY Sorunlu kredi yönetimi Yöneticimiz Epik AYS özellikler paketinde bulunan bir modüldür. Etkinleştirildiğinde, bu modül finansal kurumların banka tahsilatlarının tüm yaşam döngüsünü yönetmesini, büyük bir gelir geri kazanımını temsil edebilen özel tahsilat kredilerinin de geri alınması da sağlar.

Alacak Yönetimine Özelleştirilmiş Tahsilat Hesapları Yaklaşımı

Bankacılık sektörü müşterilerimizi, Epik AYS ’nin gelişmiş özelliklerini kurumsal kültürlerini ve değerlerini ve çevrimiçi marka varlıklarının benzersiz kişiliğini yansıtacak şekilde özelleştirmeye teşvik ediyoruz.

Bankanız veya Kredi Birliğiniz için Nakit Akışını Artırmak ve Tahsilat Süreçlerini İyileştirmek için Ölçeklenebilir Çözüm

Bu güçlü borç tahsilat ve tahsilat yazılımının ölçeklenebilir yapısı ve borç yapılandırma yeteneği, banka tahsilat çalışanlarının değişen koşullara uyum sağlayan anlık sistem değişiklikleri yapmalarını sağlar.

“Epik AYS Verimliliği, etkinliği ve sistem ömrünü en üst düzeye çıkarır.”

Epik AYS' nin standart bilgilerini kurumunuzun ihtiyaç duyduğu tüm ek bilgilerle genişletin.


Sistem yöneticisi, standart mesajları, ekranları, ekranlardaki verileri, uyarıları ve diğer sistem hesaplamaları ve belge yönetiminin yanı sıra veri tabanındaki alanları ve alan kodu çevirilerini kolayca ekleyebilir, değiştirebilir ve yeniden yapılandırabilir.

Açık Veri tabanı Uyumluluk Yönetimini ve Temel Metriklerin Güçlü Raporlanmasını Sağlar

Kullanıcılar, yalnızca birkaç tıklamayla, temel ölçümleri izlemek için standart Akıllı Bankacılık Tahsilat Çözümleri tarafından sağlanan raporları, kurum içi raporları veya geçici özel raporları oluşturabilir.


Epik AYS Borç Tahsilat Yönetim Sistemi Sıkça Sorulan Sorular

Evet, Epik AYS entegre bir telefonla ödeme modülüne sahiptir. Tahsilat araması yapan tahsildarlar telefon ödemesini kabul edebilir, borçlular 24×7 ödeme yapabilir ve tahsildar olmayan personel hesap sahiplerinden ödeme almak için ödeme portalına giriş yapabilir. Banka veya kredi birliği, “bugün” için son ödemenin zamanını belirler (bu saatten sonraki ödemeler “yarının” ödemelerindedir). Akıllı Bankacılık Tahsilat Çözümleri müşterileri bu ödemeleri aynı gün MCH olarak gerçekleştirir. Epik AYS telefon ödemeleri hem ödeme finansmanını hem de kredi ödeme bilgilerini içerir. Bu nedenle, çekirdek hesap hizmet sistemi, herhangi bir insan müdahalesi olmadan doğrudan uygun kredi hesabına bir ödeme gönderebilir.


Evet, önde gelen kredi birliği ve banka tahsilat yazılımı olarak telefon entegrasyonu kritik bir gerekliliktir. Epik AYS, önceden kaydedilmiş Akıllı Bankacılık Çözümleri veya müşteri tarafından özel olarak kaydedilmiş sesli mesajın müşteri tarafından belirlenen bir borçlu grubuna gün ve saatte yapılandırılmış bir müşteri tarafından iletilmesine izin verir. Bu giden mesaj teslimi ayrıca bir e-posta, bir SMS veya geleneksel bir mektup olabilir. Tahsildarlar ayrıca herhangi bir borçlu numarasını "tıklayabilir". Tahsildarlar herhangi bir telefon görüşmesini kaydedebilir. Süpervizörler aramaları dinleyebilir.


Evet, Akıllı Bankacılık Çözümleri, müşterilerinin, el koyma, hukuk, müfettiş vb. olsun, kurumları için en iyi satıcıyı seçmelerini ister. Epik AYS, herhangi bir Epik AYS tabanlı verinin herhangi bir müşteri onaylı harici satıcıya gönderilebildiği, yerel bir 3.taraf dışa aktarma/içe aktarma yardımcı programına sahiptir. Ek olarak, bu harici satıcının, verilerin iade edilebileceği ve Epik AYS ' ye aktarılabileceği kurumla paylaşılması gereken “sonuçları” vardır. Çoğu zaman, 3.taraf tahsilatçılar bu web sitesine bağlanmasına ve belirli görevleri gerçekleştirmesine izin veren bir web kullanıcı ara yüzüne sahip olabilir. Epik AYS, işlem bilgilerinin ve Epik AYS tabanlı verilerin geçişine izin veren önceden tanımlanmış web sitelerine izin verir. Örneğin, bir tahsildarın CPI firmasına bir talepte bulunması gerekiyorsa, bu CPI işlemleri genellikle Epik AYS de yapılandırılabilir ve Epik AYS' de menü üzerine bir tıkla gerçekleştirilebilir.


Evet, 20 yıllık deneyimli bir şirket olarak Akıllı Bankacılık Çözümleri, bankalar ve kredi birlikleri için önde gelen borç tahsilat yönetim sistemi olan Epik AYS, mevcut hemen hemen her temel hesap hizmet sistemini kullanan müşterilere sağlamıştır. Akıllı Bankacılık Çözümleri, çoğu temel hesap hizmeti şirketi ile standart bir arayüze izin vererek ilişkiler kurdu. Epik AYS, endüstri standartlarına göre oluşturulmuştur, bu nedenle herhangi bir temel hesap hizmet sisteminden bilgi kabul edebilir.


Epik AYS, Web browser tabanlı bulut bilişim teknolojisine sahip borç tahsilat yazılımıdır.


Akıllı Bankacılık Çözümleri, Epik AYS’nin Akıllı Bankacılık Çözümlerinin sunduğu tek ürün olması nedeniyle büyük bir avantaja sahiptir, bankalar ve kredi birlikleri için yalnızca bir yazılımımız vardır. Müşteriler aradığında, her çalışanın tek bir işi vardır, kredi birlikleri ve bankalar için tahsilat yazılımı olduğundan, tahsilat sistemi hakkında "biraz" bilgisi olan bir kaynağı bulmaya çalışmak için telefon menüsünde gezinmeleri gerekmez. Bu ekip üyesi, bu ürünü kullanmanız için sizi eğitir, kurar, destekler, geliştirir ve faturalandırır. Akıllı Bankacılık Çözümleri, yazılım geliştirme kaynaklarını birden fazla ürün arasında dengelemek zorunda değildir. Akıllı Bankacılık Tahsilat Çözümlerinin yazılım geliştirme fonlarının %100'ü, bankalar ve kredi birlikleri için tahsilat yazılımı olan Epik AYS 'yi kullanıyor.


Evet, Epik AYS sınırsız veri tabanı alanına sahip olduğundan, bankalar için herhangi bir kredi birliği için borç tahsilat stratejilerini desteklemek için ihtiyaç duyulan herhangi bir veri saklanabilir ve kullanılabilir. Tahsilat atamalarının hiçbir Epik AYS limiti dahil etme veya hariç tutma parametreleri yoktur, bu nedenle Akıllı Bankacılık Tahsilat Çözümleri müşterileri, borç tahsilat stratejilerini sağlam (karmaşık) kararlar ve bir hesabın hangi kuyruğa gittiği ile uygulayabilir.


Evet, genellikle bankalar ve kredi birlikleri, hizmet ihtiyaçlarını karşılamak için farklı hizmet sistemleri seçerler. Lider banka tahsilat yazılımı olan Epik AYS, bu ihtiyacı düzenli olarak başarıyla karşılamaktadır.


Evet, Epik AYS, bankalar ve kredi birlikleri için çok güçlü uyumluluk yazılımı olarak birçok yerel yeteneğe sahiptir. Epik AYS, bankaların ve kredi birliklerinin gerekli uyum adımlarını belirlemesine ve Epik AYS' yi bu adımları tamamlayacak şekilde yapılandırmasına (mektup, e-posta, metin gönderme veya dinamik bir ses kaydı gönderme) izin veren tam otomatikleştirilmiş ve toplayıcı eylemiyle başlatılan iş akışlarına sahiptir; bireysel seçim kriterlerine ve müşteri tanımlı programlara dayalı olarak.


Firmamızın temel inancı bilgi paylaşımıdır ve şirket silolarına izin vermemektir. Epik AYS, önde gelen görüntü sistemi şirketlerine standart görüntü sistemi arayüzlerine sahiptir. Bu, bankaların ve kredi birliklerinin, banka tahsilat yazılımlarındaki değeri artırırken, kurum çapında bir imaj sistemine yatırımlarını daha fazla güçlendirmelerine ve tahsilat yapmayanların (gerektiğinde/gerektiğinde) tahsilat mektuplarını görüntülemelerine olanak tanır.


Akıllı Bankacılık Varlık Yönetimi Çözümleri

Bankalar, Finansal Kurumlar ve Varlık Yönetim Şirketleri İçin En Etkili Varlık Yönetimi Yazılımı

Finansal kurumlar, takipteki finansal varlıklarını kurtarma ve borç tahsilatı çabalarını sistematik olarak yönetmek için AYS, yazılımının gelişmiş AI destekli varlık kurtarma özelliğinden yararlanırlar.

Finansal kurumlar ve Bankalar varlık kurtarma yönetimi için kendisini kanıtlanmış varlık kurtarma çözümleri sayesinde bilançolarında bulunan zararları minimize ederler.

Finansal kurumlar, takipteki sorunlu finansal varlıklarını tahsil ederek veya satış yoluyla nakit pozisyona çevirmeleri bilanço değerini o oranda artacaktır.


Epik AYS borç tahsilatı yönetim sisteminde bulunan güçlü bir varlık kurtarma yönetim modülüdür.

Bu güçlü borç tahsilatı kurtarma yazılımı modülü, bankalarda ve diğer finans kurumlarında tahsilat yönetimini geliştirir. Kredi verenlere, önemli gelir fırsatlarını temsil eden özel tahsilat varlıklarını stratejik olarak kurtarma yetkisi verir.

Tanımladığınız Parametrelere Göre Herhangi Bir Tahsilatçıya Özel Varlık Yönetimi Hesapları Atayın

AYS, alacak tahsilat yönetimi yazılımı ile bankanızın belirlediği parametrelere göre herhangi bir tahsildara veya Avukata hesap tahsis edilebilir. Örneğin, bu güçlü kurtarma varlık yönetimi aracı, borçlu adlarını, borç türlerini, hesap türlerini veya hedefle ilgili diğer kategorileri içerecek veya hariç tutacak şekilde yapılandırılabilir.


 • Süresi geçmiş kartlar
 • Gecikmiş veya Kredili Mevduat
 • Kapatılan borçlar
 • İflaslar
 • Hacizler
 • Yeniden elde tutma yöntemi
 • OREO (Sahip Olunan Diğer Gayrimenkuller)
 • Alacak Davası

AYS, finansal varlık yönetim sistemi yazılımı, varlık takibini ve kurtarmayı otomatikleştirir.

 • Anapara, faiz, gecikme ücretleri ve müşteri tarafından yapılandırılabilen diğer borç bileşenlerini (yasal, yeniden elden çıkarma, yenileme, masraflar vb. ücretler dahil) takip edin.
 • Herhangi bir sebepten alacağı artırarak ödenen masrafları takip edin.
 • Çeşitli ödeme modelleri aracılığıyla bir ödeme planı uygulayın, tahsilat riskini azaltın.

 • Tahsilat çabalarınızı, portföy varlık kurtarma işleminizi ve tüm özel varlık stratejinizi verimli bir şekilde yönetmek için tasarlanmış sınırsız raporlardan oluşan bir kaynağa erişin.
 • Dava risk analizi
 • Yerinde tahsilatlar
 • Aylık trendler
 • Net akış hızı
 • Tahsilatçıya göre fonlar
 • Tahsilat faaliyetleri ve performans
 • Kurul raporları
 • Etkileşimli grafik
 • Ay sonu detay raporları
 • Alacak türüne göre hesap yönetim raporu
 • Özel durum raporları
 • Gecikmiş hesap çizelgeleri, özetler ve ayrıntılar
 • Sesli mesajlar, uyarılar, doğrudan bağlantılar
 • Diğer benzeri birçok raporlar

Bankanız veya kredi birliğiniz, AYS’ nin borç tahsilat yazılımı özelliklerini ve protokollerini, markanızın benzersiz kişiliğini temsil edecek ve kurumsal kültürünüzün değerlerini yansıtacak şekilde kolayca özelleştirebilir.

En Ölçeklenebilir Finansal Varlık Yönetim Sistemi ve Kredi Kurtarma Yazılımı

AYS, proaktif kredi kurtarma yazılımının ölçeklenebilir yapısı ve tam yapılandırılabilirliği, özel varlık yönetimi yöneticilerinin sürekli değişen harici ve dahili düzenlemelere ve protokollere hızla uyum sağlamasına olanak tanır.

AYS, Banka borç tahsilatı yönetimi yazılımının sezgisel ve dinamik özellikleri, finans kurumunuzun büyüklüğü ve gelişen tahsilat süreci ve varlık kurtarma yazılımı ürünleri ile birlikte büyümek üzere tasarlanmıştır.

Bankalarda borç kurtarma stratejilerine yönelik bu yapılandırılabilir araç, yatırımınızı koruyan ve kurtarma yönetim sisteminin uzun ömürlü olmasını sağlayan bir varlık kurtarma sistemidir.

Sezgisel, Güvenli, Entegre Varlık Kurtarma Doğruluk ve Uyumluluk Sağlar

AYS'nin kullanıcı dostu arayüzü, bankacılıkta özel varlık yönetiminin üretkenliğini destekler.

Otomatik banka tahsilat yazılımı iş akışları, tüm adımlarda eksiksiz bir takip sağlayarak kredi hizmeti ve varlık kurtarma yönetimi ile ilgili kurallara uyumun korunmasına yardımcı olur.


Borç verenler, varlık kurtarma programının dinamik veritabanındaki alanları ve kod çevirilerini ve ayrıca diğer birçok önemli sistem özelliğini kolayca ve sezgisel olarak tanıtabilir, silebilir ve yeniden yapılandırabilir.

AYS borç tahsilatı yönetimi yazılımı, standart bilgilerini kurumunuzun gerektirdiği herhangi bir ek bilgi ile genişletmenize olanak sağlayarak varlık kurtarma programınızı kolaylaştırmaya yardımcı olur.


Varlık Kurtarma Yönetimi çözümleri için AYS yazılımı, borç tahsilat ve tahsilat yazılımını yüklemek kolaydır.

Bu güçlü varlık kurtarma çözümleri paketi, Windows Ağ ve Masaüstü gibi standart bir Microsoft® platformunda veya SQL Server ve IIS sunucusu gibi ön koşullu sistemlerde çalışır.


Tek sektörlü bir kurtarma yönetim sistemleri ürün geliştiricisi ve AYS sağlayıcısı olarak Akıllı Bankacılık Tahsilat Çözümleri, banka ve kredi birliği müşterilerimize hızlı yanıt vermeyi taahhüt eder.


Kurulum ve dağıtımdan yazılım eğitimine, yükseltmelere ve sorun gidermeye kadar Akıllı Bankacılık Tahsilat Çözümlerinin banka borç tahsilatı yönetimi yazılım uzmanları, ihtiyacınız olan hızlı desteği sağlar. Çalışanlarınızın ve yazılımınızın performansını optimize etmek için Akıllı Bankacılık Tahsilat Çözümlerinin Varlık Kurtarma Yöneticisi kredi kurtarma yazılımını kolayca yapılandırabilirsiniz.


Kanıtlanmış kredi varlık yönetimi yazılımıyla kredi kurtarma sürecinizi dönüştürmek için sizin ve borç verenlerinizin varlık kurtarma çözümlerini uygulamanın zamanı geldi!

Ekibimizin 20 yılı aşkın yıllık borç tahsilat yönetimi deneyimini, finansal kurumunuzda çalışacak anahtar teslim varlık tahsilat araçlarıyla bir araya getirdiğinizde farkı keşfedin.

Finansal kurumlar, varlık kurtarma borç tahsilat çabalarını sistematik olarak yönetmek için en iyi çözüm.

Bir keşif sohbeti için bizimle iletişime geçin.


AYS, Bankalar ve Kredi Kurumları İçin En Etkili Varlık Kurtarma Yazılımı

Sıkça Sorulan Sorular

Borç kurtarma yönetimi yazılımı olarak da bilinen özel varlık yönetimi yazılımı, finansal kurumların sistematik olarak entegre varlık kurtarma çözümleri gerçekleştirmesini sağlayan bir kredi kurtarma yönetim sisteminin değerli bir bileşenidir.

Konuşmaları belgeler, takipleri yönlendirir, bir kredinin mevcut mali durumunu özetler ve tipik olarak bir borçlunun ödemelerini yapıp yapamayacağını hesaplama yeteneğine sahiptir.

AYS varlık kurtarma yönetimi çözümleri yazılımı, kredi geri ödeme planını etkileyebilecek veya azaltabilecek değişken kredi parametresi değişikliklerini test etmek için kredi değişikliğinden gelir/gider girişine kadar uzanan güçlü senaryo seçenekleri içerir.


Bir bankada veya kredi birliğinde, özel bir varlık yöneticisi, bir çalışma grubu veya özel varlıklar bölümünde bir kredi kurtarma görevlisi olarak görev yapar. Bu yönetici, şirketler, ortaklıklar ve limitet şirketler gibi bir veya çeşitli ticari yapılarda uzmanlığa sahip bir grup yöneticiyi bireysel olarak yönetebilir veya denetleyebilir. Diğer yönetim uzmanlıkları arasında gayrimenkul varlıkları, maden varlıkları vb. sayılabilir. Kanıtlanmış özel bir varlık yönetimi stratejisi, üretkenliği ve uyumluluğu artırmak için borç kurtarma yönetimi yazılımı kullanmaktır.

Bir kredi çalışma görevlisi veya özel varlık yöneticisi, kredi parametrelerini izler ve bankanın tamamen geri ödenmesini sağlamak için çalışır. Geri ödeme olmayacak gibi görünüyorsa ve haciz yakınsa, görevli haciz, yeniden pazarlama, kredinin açık artırmada satışı vb. süreçleri yönetir.


Banka egzersiz grubu, bankanın portföy varlıklarının geri kazanılmasından nihai olarak kredileri “çalıştırmak” amacıyla tüm özel varlık tahsilatlarını yönetmekten sorumlu olan banka içindeki bir bölümdür.

Bir kredi temerrüdün ötesine geçtiğinde ve sorunlu bir kredi olarak kabul edildiğinde, bankanın çalışma grubu, borçlularla yapılan müsamaha sözleşmelerinin müzakerelerini ve yönetimini denetler. Bu, borçluların belirli bir zaman dilimi içinde belirli geri ödeme hedeflerine ulaşmasını zorunlu kılarak gerçekleştirilir. Borçlu, tanımlanmış yükümlülüklerini yerine getirmek için çalışırken, banka krediyi kapatmayı reddetmeyi veya bundan kaçınmayı kabul eder.


“Özel varlık” terimi, bir bankanın veya kredi birliğinin finansal varlık yönetimi tahsilatlarında, ilk borçlu ödeme-temerrüt döneminin ötesine geçen ve haciz tehlikesi içinde olan ödenmemiş bir krediyi veya kredi limitini tanımlamak için kullanılır. Özel bir varlığa ayrıca sorunlu kredi, sorunlu borçlu (bir kişi veya şirket) veya kredisini geri ödeyemeyebileceğinin önemli bir göstergesi olan finansal stres gösteren bir borçlu olarak da adlandırılır.

Haciz genellikle özel varlığın banka mülkiyetine ve varlığın nihai satışı eksi giderlere yol açar. Bankalardaki ve kredi birliklerindeki özel varlık yöneticileri, kurtarma çözümünü büyütmek için AYS-Pro kullanarak borç kurtarma yönetimini büyük ölçüde iyileştirebilir ve sorunlu varlıkların zarar yazmalarını azaltabilir.


Bir kredi müsamaha sözleşmesi, kredi veren bir finans kurumu ile kredi geri ödemesi gecikmiş bir borçlu arasındaki bir anlaşmadır. Borç veren, krediyi rehin almak için yasal hakkını takip etmemeyi kabul eder ve borçlu, kredi geri ödemesini yakalamasını sağlayan bir müsamaha planını kabul eder. Örneğin, bir banka kredi geri ödeme planını başlangıçta ödemeleri duraklatmak veya azaltmak için düzenleyebilir ve ardından ertelenen vadesi geçmiş tutarın bir kısmını yeni ödeme planına ekleyerek aylık ödemeleri geçici olarak artırabilir. AYS borç tahsilat yazılımı çözümleri, herhangi bir finansal kuruluşun müşteri ilişkilerini ve iletişimini geliştirmek için özel varlık stratejisini destekleyen sağlam haciz yönetimi yazılımını içerir.


Evet. AYS, özel varlık toplama yönetimini kapsamlı bir şekilde kolaylaştıran AYS’ nin Varlık Kurtarma Yöneticisi bileşenidir. AYS ayrıca, bankaların ve kredi birliklerinin varsayılan ara toplam seviyelerine veya kendi stoklarına “depo” eklemelerine, kredi anaparasını, faizini, gecikme ücretlerini ve yasal, yeniden pazarlama haciz gibi giderleri takip etmelerini sağlayan temel finansal hizmetleri içerir. Bu kanıtlanmış haciz yönetimi yazılımı ile tahsildarlar, giderleri sorunsuz ve otomatik olarak takip edebilir ve kendi yerleşik parametrelerine göre ödemeleri uygulayabilir/kaydedebilir.


Bankacılık kısaltması SAG (Special Assets Group), bir veya daha fazla özel varlık görevlisinin bankanın finansal varlık yönetimi tahsilatları portföyündeki sorunlu varlıkları yönettiği bir bankanın veya kredi birliğinin Özel Varlıklar Grubunu ifade eder. Bu bölüm ayrıca Özel Varlık Departmanı (SAD), Yönetilen Varlıklar Bölümü (MAD) veya Kredi Düzeltme Departmanı (LAD) olarak da bilinir.


Kredi Takip & Varlık Yönetimi Çözümlerinin Bankalara Faydaları

Tek ürünlü, tek sektörlü bir firma olarak Epik Akıllı Bankacılık Alacak Yönetimi, yalnızca bankalar için Kredi Takip, Varlık Yönetimi ve Borç Tahsilatı konularına odaklanmaktadır.

Bize bankacılığı açıklamanıza gerek yok. Varlık kurtarma zorluklarınızla ilgili ilk elden deneyime sahibiz ve bankacılık için en iyi borç tahsilat yazılımını mükemmelleştirmek için yirmi yıldan fazla araştırma geliştirme faaliyetinde bulunduk.

Epik Akıllı Bankacılık Alacak Yönetimi, İş ortaklarımız olan bankaların farklı görevlerdeki binlerce deneyimli uzmanları tarafından katkı sağlanarak geliştirildi.

Epik AYS borç tahsilat yazılımı, özel varlık görevlilerinizin bankanıza olan tüm borçları kapsamlı bir şekilde kaydetmesi, yönetmesi ve tahsil etmesi için ihtiyaç duyduğu hayati bir teknolojidir. Bu güçlü sistem, bankaların gelirlerini artırmalarını , kredi gecikmelerini azaltmalarını ve borç zararı yazmalarının azaltılmasını sağlar.

Epik AYS, bankanızın temel ve birincil olmayan hesap hizmet sistemiyle sorunsuz bir şekilde arayüz oluşturur ve bütünleşir. Bu, hesap yöneticilerinizin tüm borçlu hesaplarına ilişkin tam bir genel bakış ve durum elde etmesine olanak tanır.

Tahsilatçılar ayrıca, bu kapsamlı otomatik borç tahsilat yazılımı ile proaktif iletişim takibi sağlayan uyumluluk adımlarını gerçekleştirmek için iş akışı yapılandırmalarını kolayca başlatabilir veya ayarlayabilir.


 • Vadesi geçmiş hesapları, vadesi geçmiş ve tahsili gecikmiş hesapları takip edin,
 • İflasları, hacizleri ve geri alımları takip edin,
 • Sahip Olunan Diğer Gayrimenkulleri Yönetir (OREO),
 • Kredi temerrütlerini azaltın ve borç zarar yazmalarını azaltın,
 • Daha az manuel çaba ve güçlü özelleştirilmiş otomasyon ile banka gelirini artırın,
 • İç politikalara ve dış düzenlemelere uyumu artırın.

Güçlü Epik AYS veritabanı, bankaların borç tahsilat stratejilerini uygulamak için ihtiyaç duydukları tüm verileri depolamasına ve kullanmasına olanak tanıyan sınırsız alanlara sahiptir.

Epik AYS yazılımı, sınırsız Tahsildar ve Avukat atamalarına, herhangi bir süreç içerisine dahil etme veya hariç tutma parametrelerine izin verir.

Bu esneklik, Akıllı Bankacılık Çözümleri müşterilerinin, kendine özel borç tahsilat stratejilerine göre senaryolar oluşturmalarına ve karar verme yeteneklerini tam olarak kullanmalarına olanak sağlar.


 • Epik AYS, bir bankaya kredi borcu olan herhangi bir borçlu için bir tahsildarın üstlendiği her görevi veya eylemi otomatikleştirir,
 • Epik AYS borcun her türü ve aşamasının sistematik, belgelenmiş yönetimini ve geri kazanılmasını sağlar,
 • Epik AYS, özelleştirilmiş, otomatikleştirilmiş olarak kredi borçlularına mektup, e-posta, SMS, kayıtlı sesli mesajlar gönderilmesine izin verir,
 • Epik AYS sınırsız hesap atama parametrelerini kabul ederek bankalar için entegre borç tahsilat stratejileri sağlar.

Epik AYS güçlü otomasyonu ve tahsilat eylemiyle başlatılan iş akışları, otomatik borç tahsilat yazılımını bankacılar için vazgeçilmez bir borç tahsilatı ve varlık kurtarma aracı haline getirir.

Bu zengin özelliklere sahip bankacılık yazılımı, bir tahsildarın bankaya borçlu olduğu herhangi bir borcu geri almak için yaptığı her adımı veya eylemi sıralayarak, otomatikleştirerek ve kaydederek bankalar için borç tahsilat stratejilerini kolaylaştırır.


 • Manuel kayıt ve ölçümü ortadan kaldırmak için kapsamlı tahsilat eylemi ve iş akışları planlayın,
 • Tahsildarlar tarafından başlatılan mektupların, e-postaların, SMS ve sesli mesaj seçeneklerinin teslimini özelleştirin ve otomatikleştirin,
 • Her varlık kurtarma faaliyeti için borçlu iletişiminin tam denetim izinini elde edin,
 • Bankanızın tanımlı parametrelerine ve programına göre yapılacak “sonraki aksiyonları” takip edin.

Epik AYS Otomatik Borç Tahsilat Yazılımı Hakkında Sıkça Sorulan Sorular

Evet. Epik AYS Tahsilatlar ve Varlık Kurtarma Yöneticisi Akıllı Bankacılık Çözümlerinde dağıtılan hemen hemen her temel muhasebe hesap hareketleri arabirim oluşturmak üzere tasarlanmıştır, standart arabirimler ve entegrasyonlarla muhasebe sisteminize entegre olarak hesap planınıza uygun muhasebe fişleri üretir ve kayıt eder.


Evet. Epik AYS her bileşeni, finans kurumunuzdaki yetkili kullanıcılar tarafından değiştirilebilir.

Epik AYS teknolojisini ihtiyaçlarına göre yapılandırmalarını sağlayarak her finans kuruluşunun borç tahsilat stratejisini destekler. Akıllı Bankacılık Çözümleri, her bir bankacılık tahsilat ortamının benzersiz olduğunu ve bankaların her sistem değişikliğini gerçekleştirmek için bir görevlendirmenin zamanını ve masrafını harcayamayacağını bilir.


Vadesi geçmiş bir borcun tahsili bankacılığa özgü değildir. Ancak şimdi, kredi görevlileriniz her zamankinden daha fazla, giderek daha geniş bir yelpazede değişen ve karmaşık borçları yönetmelidir.

Artan kredi kartı borçları, fazla mevduat hesapları ve daha fazlasının yanı sıra her türden özel krediler artık yaygın. Artan düzenlemeler, kredi sigortacılarının, banka garantörlerinin ve diğer hak sahibi tarafların talepleri ile birleştiğinde, bankanızın tahsilat sürecine katı uyum yükümlülükleri ekler.

Bankalar için iş hedefleri ve borç tahsilat stratejileri, bir başkasının borcunu tahsil etmek veya satın aldıkları borcu tahsil etmek isteyen tahsilat kurumlarının hedef ve stratejilerinden çok farklıdır. Bu nedenle Epik AYS, bankacılık için özel borç tahsilat yazılımı olarak hizmet etmek üzere oluşturulmuştur.


Banka müşteri ortaklarımız sürekli olarak Epik AYS 'nin şimdiye kadar kullandıkları en iyi borç tahsilat yazılımı olduğunu söylüyorlar. Müşterilerin teknolojinin üst sıralarda yer almasının birçok nedeni arasında en yaygın geri bildirim, Epik AYS 'nin kapsamlı, kullanıcı dostu, sezgisel, yapılandırılabilir, özelleştirilebilir, uygun maliyetli, uyumluluğu artıran, risk azaltan ve gelir sağlayan olmasıdır.


Bankaların, Epik Ays ile büyümesi için bankacılık stratejileri

 • Epik AYS borç tahsilatı ve varlık yönetim teknolojisi, varlık büyümesi için daha iyi bankacılık stratejileri arayan bankalar ve kredi birlikleri için aranan çözümdür.
 • Bu kanıtlanmış yazılımın kapsamlı özellikleri, finans kuruluşlarına kredi portföylerini büyütme, geliri artırma ve riski azaltma gücü verir.
 • Epik AYS ile artık kredi standartlarınızı çok daha büyük bir pazar açabilir ve bankanızın üst düzey tahsilat sistemi teknolojisi ile kredi riskini başarılı bir şekilde yönetmesini sağlayabilirsiniz.

Epik AYS Akıllı Bankacılık Tahsilat Çözümleri, banka karlılığını artırma, kredi hacmini artırma ve tüm finansal kurumlar için riski azaltma gibi kritik zorlukları çözmek için özelleştirilebilir borç tahsilat teknolojisine öncülük etti.

Epik AYS Tahsilat Yöneticisi, Profesyonel tahsilat ekibinizin üretkenliğini en üst düzeye çıkaran ve her zamankinden daha fazla vadesi geçmiş hesaplarla çalışmasını sağlayan dinamik bir borç tahsilat sistemidir.

Kapsamlı Epik AYS otomasyon özelliklerini devreye alarak aynı personelle daha fazla iş yapın.

Mevcut bankacılık iş politikalarınızı, uyumluluk stratejisi tanımlarınızı ve gerekli tahsilat eylemlerinizi Epik AYS nin sınırsız veritabanına entegre edin ve başlatılan iş akışlarından yararlanın.

Ardından, Epik AYS verimli iş akışlarını yürütecek ve gerekli tüm uyumluluk adımlarını sıralayacaktır.

Tahsilatçılar daha sonra otomatik, izlenen ve kaydedilen e-posta, SMS ve dinamik sesli posta teslimi yoluyla tüm borçlu erişimlerini verimli bir şekilde özelleştirebilir ve planlayabilir.

Verimli iş akışları ve otomatik erişim, daha erken ve daha sık borçlu iletişimine olanak tanır.

Bu, üretkenliği o kadar artırır ki, tahsildarları önceki zarar hesaplarında çalışmak için serbest bırakır böylece faiz dışı geliri geri kazanarak banka karlılığını artırır.

Epik AYS kullanıcı dostu yazılımı ayrıca, bankanızın veya kredi birliği liderlerinin büyümeleri için bankacılık stratejileri geliştirme ve uygulama çabalarını destekleyen, yönetici düzeyinde gelişmiş izleme ve raporlar sağlar.


Bankacılık sektörü tahsildarları, tahsilat işinin manuel emeğinin çoğunu otomatikleştirmek için Epik AYS borç tahsilat yazılımının gücünden yararlanabilir.

Tahsilat eylemlerinin ve borçluya erişimin tam otomasyonu, bankaların ve kredi birliklerinin kredi hacmini artırmasına ve daha az personel ile gerekli tahsilat adımlarını daha hızlı işlemesine olanak tanır.

Kredi standartlarında herhangi bir düşüş, tipik olarak üst yönetim arasında endişe yaratır.

Bununla birlikte, bu üst düzey tahsilat sistemi teknolojisi, daha erken ve daha sık borçlu iletişimine izin verir ve zararlarda buna karşılık gelen bir artışı önlemek ve daha yüksek faizli kredilerden daha fazla getiri elde etmek için riski yönetir.

Ayrıca, müteakip borçlularla takip iletişimlerinin sıklığından ödün vermeyerek riski azaltır.


 • Ek iletişim kanalları sağlar. (önceden kaydedilmiş sesli posta, SMS, e-posta)
 • Tahsilat süresini, Tahsildarların genellikle ofiste olduğu günlük saatlerin ötesine genişletir.
 • Borçlu ile temas ve müteakip ödeme ile takip olasılığını artırır.
 • Borçlulara son ödeme tarihlerini hatırlatır ve onları sorumlu tutar.

Daha büyük kurumlardan ve orta ölçekli bankalardan her yerel topluluk bankasına ve kredi birliğine kadar her bankanın büyüme için kendine özgü bankacılık stratejisi vardır.

Epik AYS, finans kurumunuzun mevduat büyüme stratejisini özenle uygular. Bankacılık tahsildarlarınızın, ihtiyaç duyduğunuz verileri, Epik AYS içinde sınırsız dahil etme ve hariç tutma borçlu seçim parametrelerine (herhangi bir eylem için – iletişim, iş listesi, vb.) kaydetmesini ve kullanmasını sağlar.

Bu ölçeklenebilir, kullanıcı dostu yazılım aynı zamanda sınırsız tahsilat atamasına izin verir ve sürekli değişen ekonomik ortamda, borç tahsilatını ve tahsilat stratejinizi etkileyen politikalar ve düzenlemelerde yapılan değişiklikleri uygulamaya hızla adapte olur.

Bu güçlü borç tahsilat sistemi, tahsilat personelinizin finansal kurumunuzun tahsilat stratejisini yürütmesini sağlar.


 • Faiz dışı gelir büyümesini en üst düzeye çıkarır,
 • Kurtarma gelirini optimize eder,
 • Tahsilat uyumluluğunu iyileştirir,
 • Tüm borç türlerini ve aşamalarını sistematik olarak takip eder,
 • Borçlandırılan özel varlık hesabı düzeyinde gelir ve gider takibini kolaylaştırır,
 • Operasyonel riskleri azaltırken tahsilat üretkenliğini ve kapasitesini artırır,
 • Kredi takip ve risk yönetimini basitleştirir,
 • Tahsilat iş akışlarını ve kredi alan kişiye erişimini özelleştirir ve otomatikleştirir,
 • Stratejik planlamayı etkinleştirmek için temel metriklerin raporlanmasını basitleştirir,
 • Tahsilat çabalarını organizasyonel büyümeyle ölçeklendirir,
 • Stratejik iş planlaması için kritik metriklere erişimi kolaylaştırır,

Finansal kurumlar, borçlu müşterilere daha sık ve agresif dokunuşlar sağlamak için güçlü Epik AYS teknolojisinden yararlanabilir ve şu beş hayati avantajı elde edebilir;

 • Temerrütleri Azaltarak Net Geliri Artırır “Daha az temerrüt”,
 • Kredi ve Faiz Zararları veya Mevcut Beklenen Kredi Zararları için Tahsislerin azalmasını sağlar.
 • Gereksiz Zarar Yazmalarını Önleyerek Net Geliri Arttırır – Daha az zarar yazma, kredi kaybı rezervlerinizden daha az kesinti yapılmasını sağlar.
 • Tahsilat Üretkenliğini Artırarak Tahsilat Maliyetlerinden Tasarruf Edin – Epik AYS, daha önce emek yoğun olan tahsilat ortamlarına sahip binlerce müşterisinin üretkenliği ikiye katladı. Örneğin, şu anda hesapları takip etmek için 10 tahsildar çalıştırıyorsanız, Epik AYS onları özelleştirilmiş iş akışları, otomatik dokunuşlar ve Epik AYS' yi kullanmadan önceki alacak hesap sayısının yaklaşık iki katı kadar işlem yapmasına olanak tanımış ve kolaylaştırılmış raporlar ile güçlendirmiştir.
 • Tahsildarları Yeniden Atayarak Masrafları Azaltın – Gelişmiş üretkenlik, ekibinizi yeniden tasarlamanıza, tahsilat maliyetlerini yarıya indirmenize ve giderlerinizi azaltmanıza olanak tanır.
 • Daha Önce Kapatılan Alacak Hesaplarını Çalışarak Gelir Elde Edin – Geliştirilmiş üretkenlik, tahsilatçılarınızın, kâr ve zarar perspektifinden artık defterlerde olmayan borçları silinmiş hesaplarla çalışmak için zaman kazanmasını sağlar. Borçlularla yeniden ilişki kurmak ve yeni ödeme artışlarını müzakere etmek net geliri iyileştirir ve net gelir üzerinde muazzam bir etkiyi temsil eder.
 • Epik AYS, NPL metriklerini kullanarak temel bankacılık sisteminizden uzaklaşır ve sinerjik olarak çalışır.
 • Epik AYS, temel bankacılık sisteminizde tutulan portföyün günlük bir özetini alır ve tahsilat personelinizin tahsilat uyumluluğunu sürdürmek ve Mevcut Beklenen Kredi Kayıplarını azaltmak için teknolojiden yararlanmasını sağlar.

Tahsilat ekibiniz, Epik AYS içinde borçlu iletişimleri için çağrı parametreleri tanımlayabildiklerinde, borçluların kendileriyle etkileşim kurmaları için bir araç sağlarken, gerekli tüm borçlu çağrılarını tamamlayıp belgeleyeceğini bilerek güven kazanacak ve daha üretken olacaktır.

Tamamı bir sonraki tahsilat denetiminiz için hazır olan eksiksiz bir doğru tahsilat kayıtları seti elde edersiniz.

 • Kurala dayalı mektuplar, tüm yazılı yazışmaların doğru bir şekilde tamamlanmasını ve gerekli zaman çerçevesinde belgelenmesini sağlamak için sesli mesajları tamamlar
 • Elektronik kopyalar Epik AYS doküman yönetimi sistemine kaydedilir.

Teknolojiden yararlanmak, uyumluluğu güçlendirir ve personelinizi sıradan görevlerden, borç tahsilat müzakerelerine ve borç tahsilatına odaklanmak ve sıkı kredi koşullarında ücret eklemeden geliri artırmak için serbest bırakır.


 • Eksik tahsilat adımları için cezalardan kaçının,
 • Varlıklarınızın korunduğundan emin olun,
 • Vadesi geçmiş olağanüstü portföyünüzü azaltın,
 • Alacak riskini azaltırken bazı borçlandırılan alacak hesapların büyümesini önleyin,
 • Kurumunuzun net gelirini sabitleyin ve büyütün,
Epik AYS’ yi Borç Tahsilat Uyum Kılavuzunuz Olarak Hizmet Verecek Şekilde Yapılandırın

Epik AYS, koleksiyoncularınızın politikalarınıza göre tanımladığınız (genellikle tamamen otomatikleştirilmiş) tüm eylemleri gerçekleştirmesini ve uygulamasını sağlar.


Tahsilat iş akışları, daha hızlı ödemeyi teşvik etmek ve hiçbir iletişim adımının kaçırılmamasını sağlamak için özelleştirilmiş borçlu erişimini otomatikleştirir.

Epik AYS, her bir tahsildar tarafından gerçekleştirilen tüm eylemleri tarih ve saate göre otomatik olarak kaydeder.

Bu, tahsilat temsilcilerine uyumsuzluk riskini en aza indirmek için kurumunuzun politikalarının yanı sıra yasal düzenlemelere ve yönetmeliklere tam olarak uyma yetkisi verir.

Ölçeklenebilir Epik AYS, müşteri deneyimini geliştirmek için banka şubesi büyüme stratejilerini ve müşteri ilişkileri yönetimini proaktif olarak uygulamak için banka ve kredi birliği yöneticilerine yetki verir.


Bankacılıkta riski azaltmanın en iyi yolu, otomatik borç tahsilat yazılımını kullanarak finansal kurumunuzun politikalarını uygulamak ve bankacılık sürecinizin bütünlüğünü korumak için Epik AYS 'den yararlanmaktır.

Çağdaş bankacılık ortamında, yasalar ve mevzuat düzenleyiciler, tahsilat uyumluluğunu giderek daha fazla vurgulamaktadır.

Bankanızın veya finansal birliğinin sahip olduğu krediler, sigortalı ve garantili krediler her zamankinden daha fazla inceleme altında.

Bu inceleme, tek bir uyum hatası bankanızı önemli kayıp riskine maruz bırakabileceğinden, sıkı borç tahsilat süreçleri ve tutarlı takip ile risk azaltmayı gerektirir.


Kredi Portföyü Büyümesi için Bankacılık Stratejileri Hakkında Sıkça Sorulan Sorular

Epik AYS borç tahsilat yazılımı, bankaların borçlu iletişimini geliştirerek net geliri artırmasını sağlar. Örneğin, borçlunun tercih ettiği yöntem (e-posta, SMS, ses vb.) aracılığıyla daha erken ve daha sık erişim, temerrütleri azaltarak, bazı kredi zarar yazmalarını önleyerek ve işletme maliyetlerini düşürerek net geliri artırmaya yardımcı olur. Tahsilatçılar, temerrüt durumu ve kurumlarının birincil hizmet sisteminden alınan veriler de dahil olmak üzere tüm borçlu hesaplarının 360 derecelik kapsamlı bir görünümünü elde ederek zamandan tasarruf sağlar ve uyumluluğu sağlar.


Bir bankanın veya kredi birliğinin kredi portföyünü artırmanın en iyi stratejisi, açıkça tanımlanmış politikalar oluşturmak, kredi standartlarını azaltmak ve bunları özenle uygulamak için Epik AYS borç tahsilat teknolojisini kullanmaktır. Kredi notu düşük olanlara borç vererek kredi portföylerini artıran finansal kuruluşlar, daha yüksek faiz marjı ve daha yüksek faiz geliri elde eder. Kredi notu düşük olan müşterilere veya üyelere borç vermek, daha büyük temerrütlere neden olabilir, ancak finans kurumları, daha agresif borç tahsilat politikaları uygulamak için Epik AYS 'den yararlanarak bu riski en aza indirebilir.


Her banka ve kredi birliği, açıkça tanımlanmış borç verme standartları geliştirir. Üst düzey yöneticiler ve yönetim kurulu üyeleri, genellikle kurumlarının kredi onay standartlarını düşürmekten rahatsız olurlar. Ancak, kredi notu düşük olan borçlulara kredi vererek kredi hacmini artırmak, daha yüksek bir faiz marjı ve dolayısıyla daha fazla faiz geliri sağlar.

Düşük kredi puanları da yüksek temerrüt oranlarına yol açabilir. Finansal kurumlar, yeni krediler için daha agresif tahsilat politikaları uygulamakla birlikte kredi onayı standartlarını düşürdüklerinde, güçlü Epik AYS borç tahsilat teknolojisinden yararlanarak temerrüt riskini en aza indirebilirler. Epik AYS, daha hızlı kredi geri ödemesine yol açan, çok kanallı borçlu iletişimleriyle tutarlı bir takip sağlar.


Bankalar ve kredi birlikleri, Epik AYS borç tahsilat yazılımı ile kredi riskini kolay ve doğru bir şekilde yönetebilir. Bunun nedeni, Epik AYS’nin dahili politikalarınız ve harici varlıklarınız (yatırımcılar, sigortacılar ve garantörler) tarafından tanımlanan tüm tahsilat görevlerini verimli bir şekilde düzenlemesi ve otomatikleştirmesidir.

Epik AYS olmadan, en deneyimli tahsilat ekipleri bile gerekli her eylemi gerekli zamanda gerçekleştirmez ve tam olarak belgeleyemez. Kaçırılan, geç gerçekleştirilen ve uygun olmayan şekilde belgelenen tahsilat adımları, finans kurumunuz için para cezalarına ve dava kayıplarına neden olabilir.

Tahsilat ekipleri Epik AYS teknolojisinden yararlandıklarında, anahtar tahsilat adımları otomatik olarak tamamlanır ve belgelenir. Bu, bankaların ve kredi birliklerinin kredi riskini yönetmesine ve güvenilir denetim kayıtları tutmasına yardımcı olur.


Bankalar ve kredi birlikleri için borç tahsilatı uyumluluk çözümü

Epik AYS Tahsilat uyumluluğunu kolaylaştırmak, maliyetleri düşürmek ve finansal kurumların gelirini artırmak için web tabanlı teknolojiyi kullanır.

Bankalar ve kredi birlikleri, şimdi her zamankinden daha fazla karmaşık borç tahsilat uyumu zorluklarıyla karşı karşıya.

Artan yasal düzenlemeler genellikle birbiriyle çatışır ve sigorta şirketi poliçeleri ile yatırımcı ve garantör tahsilat gereklilikleri çok daha karmaşık, sağlam ve katı hale gelmiştir.

Tahsilat uyumu – birleşik, tarihsel olarak nadir görülen bir bankacılık terimidir; ancak, tüm finansal kurumların finansal sağlığını doğrudan etkileyen kritik bir süreci temsil edecek şekilde gelişmiştir.

Tahsilat uyumluluğunun bankalar ve kredi birlikleri için net gelir üzerindeki hayati etkisi, onu daha düşük seviyeli, görünmezlik işlevinden oldukça görünür bir operasyona yükseltti.


Akıllı Bankacılık Çözümleri tarafından Epik AYS lisansına sahip 1.200'den fazla banka ve kredi birliği tarafından kanıtlandığı gibi, otomatik borç tahsilat teknolojisi üretimi artırır, geliri artırır ve tahsilat uyumluluğunu geliştirir.

Epik AYS Tahsilat ve Varlık Kurtarma Yöneticisi – Profesyonel, banka ve kredi birliği borç tahsilat yönetimi için en yaygın kullanılan özel yazılımdır.

Kurumunuzun finansal performansını etkileyen zorlukları çözmek için borç tahsilatı ve özel varlık kurtarma işlemlerini ve görevlerini otomatikleştirir.

Kredi ödeme gecikmeleri, borç zarar yazmaları ve yasal tahsilat uyumluluğunun artan karmaşıklığı gibi zorlukları yönetme becerisine katkı sağlar.

Epik AYS, borçluların erişimini iyileştirmek için iş akışlarını yapılandırmalarını ve bunlardan yararlanmalarını sağlayarak tahsildarların performansını artıran güçlü bir borç tahsilat sistemidir.

Otomatik dokunuşlar, daha hızlı ve daha tutarlı kredi geri ödemesini teşvik eden postalanmış mektuplar ve kaydedilmiş ses, e-posta ve SMS mesajlarını içerir.


 • Yinelenen borçlulara vade tarihlerinin yaklaştığını proaktif olarak hatırlatarak daha hızlı ödeme elde edin,
 • Borçluları sürekli olarak sorumlu tutmak için iletişim dokunuşlarını geliştirin ve genişletin,li>
 • Markanızın tonunu ve değerlerini temsil eden özelleştirilmiş mesajlarla iyi niyetinizi koruyun,
 • Kredi ve faiz zararlarını azaltmak için daha düşük tahsisler ile sonuçlanan temerrütleri azaltın,
 • Otomatik borçlu iletişimi sayesinde personel kaynakları serbest kaldığından, daha az tahsil edilen borç ve tahsilatlar için harcanan ek süre nedeniyle net gelir üzerindeki etkiyi azaltın ve daha fazla para kazanın.

 • Üst Düzey Yöneticiler (CEO ve CFO' lar vb.), temel performans ölçümlerine isteğe bağlı erişim elde eder.
 • Borç Tahsilat Yönetimi ve Personeli, daha az iş gücü, daha fazla gelir getiren görevler için zaman kazanır.
 • BT Personeli, yaygın olarak kullanılan ve çağdaş sistem gereksinimleriyle uyumlu ve tüm temel hizmet sistemleriyle tam olarak entegre olan güvenilir destek ve kanıtlanmış yazılım elde eder.

Güçlü Epik AYS teknolojisi ile cezalardan kaçınmak ve varlıkların korumasında daha fazla kaybı önlemek için atılan temel iletişim adımlarını (genellikle tam otomatik) belgeleyebildiğinden, sigortanın geçersiz olduğu veya bir yatırımcının veya garanti pozisyonunun tahsilat süreçlerindeki yanlış adımları nedeniyle tehlikeye girdiği durumları önleyin.


Tahsilat Uyumluluğu Hakkında Sıkça Sorulan Sorular

Epik AYS, akıllı bankacılık çözümleri tarafından sağlanan güçlü bankacılık yazılımıdır. Tahsilatçıların iş akışlarını verimli bir şekilde yapılandırmasına, borçlu iletişimini özelleştirmesine ve borçluya erişimi otomatikleştirmesine (genellikle insan müdahalesi olmadan gerçekleştirilir) olanak sağlayarak tahsilat uyumluluğunu sağlar. Bu, tahsilat sürecindeki adımların atlanması riskini azaltır ve tahsilat maliyetlerini düşürerek, temerrütleri azaltarak ve bazı zarar yazmaları önleyerek net geliri iyileştirir.


MBKZ (Mevcut Beklenen Kredi Zararları), Mevcut Kredi ve Faiz Zararları Karşılığı (MKFZK) standardının yerini alacak bir muhasebe standardını temsil eder. Kredi verenlerin geçmiş ve cari zararlarını farklı kredi türleri düzeyinde değerlendirdikleri yeni bir muhasebe modelidir. Bu, bankaların ve kredi birliklerinin gelecekteki zararları tahmin etmelerini ve gelecekteki zararları karşılamak için kredi türüne göre karşılık hesaplamalarını yapmalarını sağlar. MBKZ, finansal kurumların gelecekteki kredi zararlarını tahmin etmelerine ve çeşitli hesap türlerine dayalı olarak geçmişte nelerin kaybedildiğine bağlı olarak ne kadar karşılık ayrılacağına karar vermelerine yardımcı olur. MKFZK aksine, MBKZ’ nin tahmin için kredi yükümlülüğü, köken olarak her kredinin ömrü boyunca beklenen kredi zararlarıdır.


Vadesi geçmiş bir borcun tahsili bankacılığa özgü değildir. Ancak şimdi, kredi görevlileriniz her zamankinden daha fazla, giderek daha geniş bir yelpazede değişen ve karmaşık borçları yönetmelidir.

Artan kredi kartı borçları, fazla mevduat hesapları ve daha fazlasının yanı sıra her türden özel krediler artık çok yaygın. Artan düzenlemeler, kredi sigortacılarının, banka garantörlerinin ve diğer hak sahibi tarafların talepleri ile birleştiğinde, bankanızın tahsilat sürecine katı uyum yükümlülükleri ekler.

Bankalar için iş hedefleri ve borç tahsilat stratejileri, bir başkasının borcunu tahsil etmek veya satın aldıkları borcu tahsil etmek isteyen tahsilat kurumlarının hedef ve stratejilerinden çok farklıdır.

Bu nedenle Epik AYS, bankacılık için özel borç tahsilat yazılımı olarak hizmet etmek üzere oluşturulmuştur.