GİRİŞ

Muhteşem büyüme sağlayan değişim altında bir pazar

Alternatif Kredi piyasası, dijital hizmet ve fintech sektörünün büyümesiyle son 15 yılda önemli bir büyüme kaydetti. Düşük bir giriş maliyeti ile piyasa çok aktif oldu ve birçok sağlayıcı geleneksel bankalara alternatif olarak sunuldu.

Bu büyümenin ortasında düzenleyici, 2015 yılında ücretleri sınırlayarak devreye girdi ve bu, borç verme ve tahsilat uygulamalarının gözden geçirilmesiyle birlikte ek uyum gerekliliklerini zorunlu kılarak sektördeki maliyetleri artırdı ve geliri azalttı. Bu, birçok firmanın sektörden ayrılmasıyla alternatif kredi piyasasında bir sarsıntıya neden oldu.

Uyum ve hizmet maliyeti, büyümeyi ve kârlılığı sürdürmek için alternatif borç verenler içinde ana odak alanlarından ikisidir.

alacak yönetim sistemi

EPİKAYS, Alternatif Kredi Kuruluşlarının ölçülebilir fayda ile daha iyi hizmetler sunmasına yardımcı olur

 • Çevik değişimi destekleyen yapılandırılabilir sistem
 • Tasarım ve Kontrol Müşteri İletişim Yolculukları
 • Siz ve müşterileriniz için en uygun çözümleri sunun
 • Müşterilerin dijital olarak self servis yapmasına izin verin
 • Sorunsuz Dijital Entegrasyon

Piyasadaki düzenleme, borç verenlerin finansal ürünlerinin reklamlarında şeffaflığı artırmalarını, müşteri eğitimini geliştirmenin yanı sıra müşteriler için ücretler ve ücretler gibi ilgili bilgileri açıklamalarını gerektirir.

Son zamanlardaki önemli düzenleyici odaklarla, borç verenlerin bir müşterinin çıkarlarını sürekli olarak değerlendirmesi ve dikkate alması gerekir. Sadece kontrollerin yerinde olması değil, aynı zamanda gerçeğin gösterilmesi ve kanıtlanması da bir gerekliliktir.

Raporlama yoluyla süreç içi izleme ve kontrollerde artış gereklidir ve karlılığı sürdürmek için maliyet verimliliği odak noktası olmaya devam etmektedir.

EPİKAYS, ile uyumlu kalmaya yardımcı olun:

 • Kontrolde Kalın – Sağlam kontrol raporlama ve belgeleme araçlarımızla riski azaltırken uyumluluğu etkinleştirin ve kontrol ekleyin
 • Esnek ödeme düzenlemeleri - Her şeyin ödeme politikaları ve hiyerarşileriyle eşleşmesini sağlamak için tamamen yapılandırılabilir kurallar
 • Temsilcilerin çağrı işleme sürelerini optimize etmeleri ve maliyetleri düşürmeleri için doğru veriler, doğru yerde doğru zamanda

Adil sonuçlar ve uyumluluk sağlamak için müşterinin yolculuklarını yeniden tasarlamaya odaklanma, sektörde yeniliğe yol açmıştır. Borç verenler sürekli olarak süreçleri optimize etmeye ve yeni çözümler sunmaya çalışırlar.

Kredi puanlaması ve veri modellemesi, satın alınabilirliği değerlendirmek, en uygun zamanlarda temas için tetikleyiciler oluşturmak, anlaşmaları ve uygun stratejileri yönlendirmek için kullanılıyor.

Veri, veri işleme, modelleme ve içgörüler yüksek talep gören alanlardır ve bu süreçlerin EPİKAYS'nin tahsilat sistemi içinde yerleşik olması, süreç iyileştirmelerini yönlendirmek için yüksek bir getiri sağlar.

EPİKAYS nasıl yardımcı olur:

 • Segmentlere ayırmak, temel müşteri özelliklerini belirlemek ve hesapları sınıflandırmak için puanlama ve modelleme için farklı veri akışlarına bağlanın
 • Uygulamadan önce davranışı tahmin etme ve tahmin etme yeteneği ile kendi dahili puanlamanızı tasarlamak için önceden oluşturulmuş modelleme tekniklerini kullanın
 • Veri uzmanı aracımız ile eksiksiz bağlantı ve entegrasyon ile müşteri tabanını daha iyi anlayın
 • Veri alışverişi ve arayüz işlevselliği ile yasal süreçteki davaları kurum içinde veya harici 3. Taraflar aracılığıyla ayrıntılı bir düzeyde yönetin

Maliyet verimliliği, kârlılığın temel itici gücü olmaya devam ederken, dijital stratejinin odak noktası bu hedefe ulaşılmasına yardımcı olmaktır. Self servis ve veri yakalama özelliği, özellikle iletişim teknolojileriyle entegre edildiğinde gelişmiş hizmet seviyeleri sağlıyor. Özellikle karşılanabilirlik (Gelir ve Harcama), yüksek temas sürecidir ve dijital otomasyon için önemli bir hedeftir.

Bu, kurtarma sürecine kadar uzanıyor. DCA'lar, saha temsilcileri ve tüzel kişiler gibi finansal destek hizmetleriyle entegrasyon, iş akışını otomatikleştirmeye ve uyumluluk verilerini yakalamaya yardımcı oluyor.

Tüm bunlar, özellikle mevzuata uygunluk gereksinimleri ve yardım için modern tahsilat sistemlerine başvurulması nedeniyle karmaşıklığı artırır. Bu süreçlerin her birinin EPİKAYS'nin tahsilat sistemi içinde yerleşik olması, verilerin tahsilat stratejisi içinde kullanılmasına ve performansın gerçekten izlenmesine olanak sağlayacaktır.

EPİKAYS, ilk dijital stratejinize yardımcı olabilir :

 • Özelleştirilebilir dijital kanallar, müşterilerin tercih ettikleri kanallar aracılığıyla etkileşim kurmasına ve kendi kendine hizmet etmesine olanak tanır
 • Belirlenen doğrulama kontrolleriyle otomatik bir I&E yolculuğunu kontrol edin ve yapılandırın
 • 3. Taraflar, maliyetleri azaltmak ve kontroller eklemek için önceden tanımlanmış süreçler ve tedavi yolları ile arayüz oluşturur
 • Görünüşte olmayan bir dijital yolculuk için Debtstream'in self servis portalıyla tamamen entegre platform

Epikays Ekosistem Çözümleri

EPİKAYS'nin teknoloji ekosistemi, müşteri içgörüleri elde etmek, hesap davranışlarını anlamak ve kontrolü elinizde tutmak için etkili tahsilat stratejilerini esnek bir şekilde yönlendirmek için verilerden yararlanmanıza yardımcı olur. İyi müşteri yolculukları ve sonuçlar yaratırken kayıpları en aza indirmek, maliyeti optimize etmek için en son araçları ve teknikleri kullanın.

EPİKAYS

TAHSİLAT GERİ KAZANIMLARI

Kuruluşunuzun süreçlerini yönetin, otomatikleştirin ve kolaylaştırın.

Optimize edilmiş tahsilatları ve kurtarma süreçlerini tasarlayın, çalıştırın ve kontrol edin.

Self servis portalları ve dijital yolculukları hızla kurun.

EPİKAYS ile Tahsilatı geçikmiş alacakları kurtararak karlılığınızı artırın.

Daha Fazla Bilgi
tahsilat yönetimi
EPİKAYS

VERİLERE DAYALI KARAR MOTORU

Toplanan verilerden tam olarak yararlanmak ve kontrol etmek için sağlam veri yönetimi sağlayın.

Daha gelişmiş karar verme ve segmentasyon sağlamak için gelişmiş analitik sağlayın.

Gelişmiş tahsilat stratejileri oluşturmak için verilerden tam olarak yararlanın.

Daha Fazla Bilgi
varlık yönetimi