GİRİŞ

Kontrollü, Özel ve Etkin Müşteri Tedavisi İçin Esneklik Oluşturma

Bireysel Bankacılık pazarı, yeni ve gelişen teknolojinin gelişmesi ve entegrasyonu ile son 10 yılda son derece dinamik bir pazara dönüşmüştür. Bu, yeni çevik rakipler için geleneksel ana cadde bankalarına giriş maliyetini büyük ölçüde azalttı. Tüm bir fin-tech sektörü, tüketiciler için yenilikçi, düşük maliyetli finansal hizmetler sunarak büyüdü.

Sektör, yeni teknolojiye, iletişim kanallarına ve özellikle dijital self servis işlevselliğe yatırım yaparak dönüştürülmüştür.

Covid-19 salgını, tüm dünyada olduğu gibi Türkiyedeki müşteriler içinde finansal stres yaratıyor, bankaların, artan takipteki alacak hacimlerinin arka planına karşı giderek karmaşıklaşan senaryoları ele almak için tepki vermesi ve esnek stratejilere ve müşteri tedavilerine sahip olması gerekiyor.

alacak yönetim sistemi

EPİKAYS, bireysel bankacılık sektörünün hızla değişen bir ortamda daha iyi yönetilmesine yardımcı olur:

 • Etkili Tahsilat ve Kurtarma yönetimi için müşteri tedavilerini ayarlamak için gelişmiş özellik yeteneği ve esnekliği.
 • Müşterinin tercih edilen kanallar aracılığıyla self servis yapmasına izin vermek için dijital kanalları özelleştirin.
 • NPL'leri ve NPE'leri olumlu yönde etkilemek için gelişmiş analitik aracılığıyla gelişmiş kredi riski yönetimi teknikleri kullanın.
 • Güncel ve yenilikçi kalmak için piyasaya sürüldüğü sırada en son teknoloji ve işlevsellikten yararlanın.

Düzenleme ve uyum, endüstride önemli faktörlerdir. Yeni düzenleyiciler ve düzenleyici gereklilikler, organizasyonel ve süreç değişikliklerini, yöneticiler için ek sorumluluklar ve kanıt gerekliliklerini zorunlu kılmıştır. Çıta, gereken ayrıntı düzeyinde yükseltilmiştir.

İpotekler, kredi kartları ve kredili mevduat ürünlerinin tümü, uygun müsamaha programlarının tasarımıyla, özellikle savunmasız veya mali zorluk içinde olanlar için müşterilere adil davranılırken uyulması gereken düzenleyici standartlarla ilgili yeni yönergelere sahiptir.

Bu, kredi riski ekipleri için bir odak alanı olan müşteriler için daha fazla açıklık, şeffaflık ve daha akıllı özel ürün çözümleri yarattı. İyi müşteri yolculukları ve adil sonuçlar anahtardır; Koleksiyonlar, Kurtarmalar ve NPL defteri genelinde hem marka koruması hem de rekabet avantajı için önemli olan bir temadır.

Teknolojinin süreçleri kontrol etmek ve izlemek için kullanılmasıyla mevzuata uyumun getirdiği yük şüphesiz birçok işletmeye maliyet kattı. Aksi takdirde biraz zahmetli olabilecek bir ortamda büyük destek sağlamak için kullanılıyor.

EPİKAYS, uyumluluğunuzu korumanıza yardımcı olacaktır:

 • Kontrolde Kalın – Sağlam kontrol raporlama ve belgeleme araçlarımızla riski azaltırken uyumluluğu etkinleştirin ve kontrol ekleyin
 • Esnek ödeme düzenlemeleri - Her şeyin ödeme politikaları ve hiyerarşileriyle eşleşmesini sağlamak için tamamen yapılandırılabilir kurallar
 • Yasal süreçleri yönetin – Yasal maliyetleri azaltmak ve kontroller eklemek için önceden tanımlanmış süreçlerden ve tedavi yollarından yararlanın

Kredi verenler, en iyi sonucu elde etmek için ne zaman ve ne tür bir iletişimin kullanılması gerektiğini tahmin etmek için kredi puanlama ve veri modellemeyi kullanarak veri kullanımlarını artırdılar. Test etmeye ve öğrenmeye izin veren şampiyon meydan okuma stratejileri giderek daha yaygın hale geldi.

Tüketici bankaları için, cari hesap ve kredi kartı verileri, yalnızca bağlamsal tekliflerin sunulmasına yardımcı olmak için değil, aynı zamanda sınıflandırma ve segmentasyonu iyileştirmek için kullanılabilecek zengin ayrıntı düzeylerine sahip olması açısından özellikle yararlıdır.

Daha uzmanlaşmış borç verenler de, bu verilerin sahip olduğu içgörü aracılığıyla avantajlar sağlamak için Açık Bankacılık'ı kullanmak istiyor. Müşterilere uygulanan stratejilerin daha uygun ve etkili olduğu düşünülen dinamik olarak değiştirilmesi için karmaşık bir modelleme olarak kullanılabilir. Eğrinin önünde kalmak ve süreçlerinizi bilgilendirmek için verilerden yararlanmak çok önemlidir.

Verilerinizden değer üretmeye yardımcı olması için EPİKAYS'yi kullanın:

 • Görsel arayüz ve şampiyona meydan okuyan işlevselliği ile iş odaklı strateji tasarımı
 • Hesapları segmentlere ayırmak, tanımlamak ve sınıflandırmak için puanlama ve modelleme için farklı veri akışlarına bağlanın
 • Davranışı tahmin etmek ve tahmin etmek için puanlama oluşturmak için Önceden oluşturulmuş modelleme tekniklerini kullanın
 • Uzman veri aracımıza bağlantı ve entegrasyon ile müşteri tabanınızdaki anlayışı artırın

Kendi kendine hizmet ve veri yakalama yeteneği, özellikle iletişim teknolojileriyle entegre edildiğinde, maliyetleri düşürmenin yanı sıra gelişmiş hizmet düzeylerini mümkün kılıyor. Bu, finansal zorluk içindeki müşteriler için daha fazla esneklik sunmak için müsamaha çözümleri geliştirmeye sürekli odaklanmaya devam ediyor ve satın alınabilirlik (Gelir ve Gider) önemli bir süreç ve maliyet olmaya devam ediyor. Dijital self servis için önemli bir hedeftir.

Üçüncü taraf tedarikçilerle daha fazla entegrasyon, süreçlerin otomasyonunu hızlandırmak için de yaygınlaştı. Borç tahsilat kurumlarıyla gelişmiş entegrasyon ve daha otomatik borç satış portföyü kararları da etkinleştiriliyor.

İdeal olarak, bu süreçlerin her biri, verilerin tahsilat stratejisi ve izlenen performans içinde kullanılmasına izin vermek için bir toplama sistemi içine yerleştirilmiştir. Tüm bunlar, özellikle mevzuata uygunluk gereksinimleriyle birlikte karmaşıklığı artırır. Yardım için modern koleksiyon sistemlerine başvuruluyor.

EPİKAYS, ilk dijital stratejinize yardımcı olabilir :

 • Müşterilerin tercih ettikleri kanallar aracılığıyla etkileşim kurmasına ve kendi kendine hizmet etmesine olanak tanıyan dijital kanallar
 • İyileştirilmiş bir müşteri yolculuğu ve deneyimi sağlayan Çok Kanallı İletişim
 • Belirlenen doğrulama kontrolleriyle otomatik bir I&E yolculuğunu kontrol edin ve yapılandırın
 • Görünmez bir dijital yolculuk için self servis müşteri portalı ile tamamen entegre

Epikays Ekosistem Çözümleri

EPİKAYS'nin teknoloji ekosistemi, müşteri içgörüleri elde etmek, hesap davranışlarını anlamak ve kontrolü elinizde tutmak için etkili tahsilat stratejilerini esnek bir şekilde yönlendirmek için verilerden yararlanmanıza yardımcı olur. İyi müşteri yolculukları ve sonuçlar yaratırken kayıpları en aza indirmek, maliyeti optimize etmek için en son araçları ve teknikleri kullanın.

EPİKAYS

TAHSİLAT GERİ KAZANIMLARI

Kuruluşunuzun süreçlerini yönetin, otomatikleştirin ve kolaylaştırın.

Optimize edilmiş tahsilatları ve kurtarma süreçlerini tasarlayın, çalıştırın ve kontrol edin.

Self servis portalları ve dijital yolculukları hızla kurun.

EPİKAYS ile Tahsilatı geçikmiş alacakları kurtararak karlılığınızı artırın.

Daha Fazla Bilgi
tahsilat yönetimi
EPİKAYS

VERİLERE DAYALI KARAR MOTORU

Toplanan verilerden tam olarak yararlanmak ve kontrol etmek için sağlam veri yönetimi sağlayın.

Daha gelişmiş karar verme ve segmentasyon sağlamak için gelişmiş analitik sağlayın.

Gelişmiş tahsilat stratejileri oluşturmak için verilerden tam olarak yararlanın.

Daha Fazla Bilgi
varlık yönetimi